„Delfini“ bez polufinala Svetskog prvenstva, Hrvati bolji u Budimpešti

„Delfini“ se ni ove godine neće boriti za medalje na Svetskom prvenstvu, pošto su na plivalištu „Margit Siget“ poraženi od Hrvatske u četvrtfinalu – 12:14.

Hrvati su bili bolji rival tokom čitave utakmice i zasluženo idu u polufinale turnira, gde će se sastati sa boljim iz duela između Španije i Crne Gore.

Ekipa Dejana Savića od početka meča bila je u rezultatskom zaostatku, a egal je viđen samo u prvoj deonici, koja je završena nerešenim rezultatom 1:1.

Hrvatska je na poluvremenu ima gol prednosti (5:4), da bi u trćoj deonici tim Ivice Tucka u dva navrata imao vođstvo od tri pogotka.

Ipak, zahvaljujući seriji od tri gola Dušana Mandića, Srbija se vraća u igru i u poslednju četvrtinu ulazi sa golom zaostatka – 9:10.

Očekivalo se da će „delfini“ u psolednjih osam minuta podići ritam igre, ali je Hrvatska odigrala fenomenalan duel.

Posebno su raspoloženi Hrvati bili u napadu, a nije pomogao ni raspoloženi Branislav Mitrović na golu Srbije.

Mandić je bio najefikasniji na meču sa četiri pogotka, po dva su postigli Viktor Rašović i Nikola Jakšić.

Hrvatska će u polufinalu igrati protiv pobednika duela između Crne Gore i Španije, dok Srbiji predstoji borba za plasman od petog do osmog mesta.