Dva velika preokreta u Evroligi – samoubistvo Olimpijakosa i treći vezani poraz Albe

Nije Valensija vodila u Pireju sve do 39. minuta utakmice i ne više od poena prednosti, ali je i to bilo dovoljno za treću pobedu u sezoni.

Krenuo je Olimpijakos silovito od samog početka, imao početkom drugog poluvremema i najvećih 16 poena prednosti, ali su uspeli da prokockaju pobedu.

Nije grčkoj ekipi pomogao ni odličan šut za tri poena – pogodili su 10 trojki iz 19 pokušaja (52 odsto).

Grci su u poslednju deonicu ušli su sa plus 13, ali su u finišu napravili nekoliko grešaka i gostima dozvolili da ima nanesu drugi poraz ove sezone.

Valensiji je treći trijumf doneo Kris Džouns, koji je na tri sekunde pre kraja pogodio tri slobodna bacanja nakon prekršaja Saše Vezenkova.

Olimpijakos je imao poslednji napad, ali Džejms Veb je u blokirao šut Aleka Petersa posle promašaja Kostasa Slukasa.

Kris Džouns i Bojan Dubljević su postigli po 17 poena za Valensiju, dok je Saša Vezenkov ubacio 20 za Olimpijakos, koji je vezao dva poraza na svom terenu u Evroligi, a u sledećem kolu dočekuje Partizan.

Žalgiris savladao Albu nakon preokreta

I Žalgiris je posle velikog preokreta pobedio Albu 88:81 u Kaunasu i naneo tako ekipi iz Berlina treći uzastopni poraz u sezoni.

Imala je Alba i 20 poena prednosti sredinom druge četvrtine, vodila celim tokom utakmice, sve do tri minuta pred kraj poslednjeg perioda, kada je Žalgiris prvi put poveo, brzo stekao plus devet i došao do pobede.

Čak 34 poena ubacili su košarkaši Žalgirisa u četvrtom kvartalu, a primili samo 20.

Edgaras Ulanovas je postigao 21 poen za litvansku ekipu i pogodio četiri trojke iz pet pokušaja. Evans je ubacio 15, zaključno sa četiri trojke u drugoj polovini odlučujućeg kvartala, a Brazdeikis i Rolands Šmits su dodali po 14 poena.

Smit je sa svojih 14 poena predvodio Albu, dok je 12, uz osam asistencija dodao Tamir Blat. Gabrijele Pročida je brojao do 11, dok je dvocifren sa 10 poena bio i Luj Olinde.

Oba tima su odlično šutirala van linije 6,75. Alba je ubacila 13 trojki iz 28 pokušaja (46 odsto), dok je domaći sastav sa distance šutirao 16 od 30 (53 odsto).