Gol Milenkovića u pobedi Fiorentine, Monca bolja od Verone

Fiorentina je brzo stigla do vođstva na meču.

Već u četvrtom minutu u jednoj od prvih akcija gostiju Đakomo Bonaventura se dobro snašao i pored desne stative poslao loptu u mrežu Sampdorije.

U 27. minutu nakon starta Viljara u svom kaznenom prostoeru sudija Livio Martineli pokazao je na belu tačku i penal za Fiorentinu ali je nakon intervencije iz VAR sobe gledao snimak i povukao svoju odluku.

U nastavku meča, u 58. minutu Biragi je izveo korner a Nikola Milenković postigao je svoj drugi gol na poslednja dva meča i postavio konačni rezultat 2:0 u korist gostiju. Luka Jović zamenjen je na poluvremenu.

Monca je slavila protiv Verone sa 2:0, gosti imaju sreće što su izgubili sa ovim rezultatom jer je Monca tokom čitavog meča bila dosta bolji rival.

Već u prvom minutu domaćin je imao šansu da povede ali je šut Đanluke Kaprija izblokiran u poslednjem trenutku.

U 26. minutu Đanmarko Manjani startovao je grubo a glavni sudija meča je nakon pregledavanja snimka promenio odluku i umesto žutog kartona mu dodelio direktan crveni. Verona je od tog trenutka igrala sa igračem manje.

U sudijskoj nadoknadi Kapri je promašio izglednu šansu za Moncu, rezultat je na poluvremenu ostao 0:0.

Drugo poluvreme proteklo je u potpunom znaku domaćina. Karlos Augusto doveo je Moncu u vođstvo golom u 69. minutu, da bi u 90. Andrea Kolpani dobro ispratio centaršut i postavio konačan rezultat na meču.

Verona ostaje zacementirana na poslednjoj poziciji.