JEDAN KORAK DELI IH OD SNA: Ovo su parovi poslednje kvalifikacione runde evropskih takmičenja!


Foto: Tanjug/AP

Žreb Lige Šampiona

Nakon ranije eliminacije niškog Radničkog i jučerašnjeg rezultata koji je Čukarički ostvario na gostovanju u Enšedeu, srpski fudbal je ostao sa samo dva predstavnika u poslednjoj kvalifikacionoj rundi evropskih kupova.

Crvena zvezda će učestovati u plej-ofu Lige šampiona gde će se protiv izraelskog Makabija iz Haife boriti za novi plasman u grupnu fazu elitnog takmičenja. Ono što svakako raduje jeste činjenica da crveno-beli imaju obezbeđeno barem učešće u grupnoj fazi drugog po redu evropskog takmičenja tako da će se evropski fudbal svakako gledati u Srbiji naredne jeseni.

Sa druge strane ekipa Partizana će nakon remija sa kiparskom AEK-om iz Larnake utehu morati da potraži u Ligi konferenciija i da proba u dvomeču sa Maltežanima da ponovi prošlosezonski rezultat.

– Parovi plej-of faze Lige šampiona:

Karabar (Azerbejdžan) – Viktorija Plzenj (Češka)

Bode/Glimt (Norveška) – Dinamo Zagreb (Hrvatska)

Makabi Haifa (Izrael) – Crvena zvezda (Srbija)

Kopenhagen (Danska) – Trabzonspor (Turska)

Dinamo Kijev (Ukrajina) – Benfika (Portugal)

Rendžers (Škotska) – PSV Ajndhoven (Holandija)

 

– Parovi plej-of faze Lige Evrope:

Dnjepar (Ukrajina) – AEK Larnaka (Kipar)

Gent (Belgija) – Omonija (Kipar)

Austrija Beč (Austrija) – Fenerbahče (Turska)

Cirih (Švajcarska) – Hart (Škotska)

HJK Helsinki (Finska) – Silkeborg (Danska)

Malme (Švedska) – Sivasspor (Turska)

Ferencvaroš (Mađarska) – Šamrok Rovers (Republika Irska)

Apolon Limasol (Kipar) – Olimpijakos (Grčka)

Pjunik (Jermenija) – Šerif (Moldavija)

Ludogorec (Bugarska) – Žalgiris (Litvanija)

 

– Parovi plej-of faze Lige konferencija:

Maribor (Slovenija) – Kluž (Rumunija)

RFS (Letonija) – Linfild (Severna Irska)

Leh (Poljsjka) – Didelanž (Luksemburg)

Škupi (Severna Makedonija) – Balkani (tzv. kosovo)

Zrinjski (Bosna i Hercegovina) – Slovan Bratislava (Slovačka)

CSKA Sofija (Bugarska) – Bazel (Švajcarska)

Vaduz (Lihtenštajn) – Rapid Beč (Austrija)

Rakov (Poljska) – Slavija Prag (Češka)

APOEL (Kipar) – Đurgarden (Švedska)

Makabi Tel Aviv (Izrael) – Nica (Francuska)

Univerzitatea Krajova (Rumunija) – Hapoel Ber Ševa (Izrael)

Bašahšehir (Turska) – Antverpen (Belgija)

FCSB (Rumunija) – Viking (Norveška)

Partizan (Srbija) – Hamrun Spartans (Malta)

Fiorentina (Italija) – Tvente (Holandija)

Viljareal (Španija) – Hajduk Split (Hrvatska)

Keln (Nemačka) – MOL Fehervar (Mađarska)

Vest Hem (Engleska) – Viborg (Danska)

Jang Bojs (Švajcarska) – Anderleht (Belgija)

Slovačko (Češka) – AIK (Švedska)

Molde (Norveška) – Volfsberger (Austrija)

AZ Alkmar (Holandija) – Žil Visente (Portugal)

Mečevi poslednje kvalifikacione runde evropskih kupova na programu su već tokom naredne nedelje.

 

BONUS VIDEO:

!function(f,b,e,v,n,t,s)
{if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod?
n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};
if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version=’2.0′;
n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0;
t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];
s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,’script’,
‘https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);
fbq(‘init’, ‘613230843079687’);
fbq(‘track’, ‘PageView’);

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.