Milvoki posle dva produžetka slomio Oklahomu, dabl-dabl Pokuševskog

Milvoki je bez par bitnih igrača posle velike borbe i dva produžetka uspeo da savlada mladu ekipu Oklahome.

Čak dvanaest puta su ekipe dolazile do izjednačenja i smenjivanja vođstva. U prvom poluvremenu se vodila ravnopravna borba, obe četvrtine su bile izjednačene.

U nastavku susreta Milvoki je zaigrao malo bolje. Lakše su rešaali napade, te su „Srndaći“ duže držali vođstvo. Gosti su sredinom poslednje deonice imali i najveću prednost na meču, 12 poena. Ipak Oklahoma se nije predavala Šej Gildžo-Aleksander i Aleksandar Pokuševski postigli su jako bitne poene koji su osvestili ekipu i doneli utakmici produžetak. Oklahoma je mogla i da pobedi u produžetku ali je centar Milvokija Bruk Lopez uspešno realizovao dva plus jedan.

U nastavku je odbrana Oklahome popustila jer je većina igrača igrala oprezno jer su imali pet faulova i pretilo im je isključenje.

Gildžo-Aleksander postigao je 39 poena i bio je najefikasniji igrač na meču, Terens Men dodao je 21, Džoš Gidi 18 poena uz 15 skokova a Aleksej Pokuševski 17 poena uz 10 skokova.

U ekipi Milvokija, Karter je ubacio 36 poena uz 12 asistencija, Bruk Lopez dodao je 24 uz 13 skova.

U noći za nama produžetak je viđen i na meču između San Antonija i Memfisa u kom su gosti slavili 124:122.

Dvojac Bejn – Morent ubacili su po 32 poena.