Нови шампион регионалне АБА лиге спрема се да за наредну сезону скроји екипу која ће и у Евролиги имати највеће амбиције, а пре него што стигну прва појачања званично се растао са чак петорицом кошаркаша у једном дану.
Емирате су напустили Нејт Мејсон, Бруно Кабокло, Таран Армстронг, Мет Рајан и Буги Елис, играчи који су током минуле сезоне имали врло скроман или дословно никакав учинак.
Нејт Мејсон је био један од кључних чланова Дубаија у дебитантској сезони 2024/25, али испоставило се да је пораз од Партизана у трећој утакмици полуфинала АБА лиге 2025. последњи меч који је одиграо.
Бруно Кабокло, некадашњи центар београдских црно-белих, придружио се Дубаију у другој половини минуле сезоне. Сакупио је укупно 26 наступа у два такмичења.
Аустралијанац Таран Армстронг стигао је да одигра свега 18 мечева у дресу Дубаија, а Мет Рајан ни толико – шест.
Буги Елис је доведен крајем октобра прошле године из берлинске Албе као велико појачање, али из Емирата одлази после само 10 одиграних утакмица.
„Захваљујемо свим играчима на њиховом труду и посвећености и желимо им пуно успеха у будућим личним и професионалним каријерама“, наведено је у саопштењу Дубаија.