Валенсија је успела да слави на гостујућем паркету у „Блауграни“ и тако поведе 2:1 у победама у серији која се игра на три добијене утакмице.
Екипа Педра Мартинеза заправо је водила током готово читаве утакмице. Барселона је једино успела у завршници прве деонице да стигне до предности. Ипак, већ почетком друге четвртине су гости преузали ствари у своје руке и доминирали.
Валенсија је ношена феноменалним Жаном Клаудиом Монтером и његових 29 поена успела да пред крај треће деонице стигне до максималних 16 поена предности.
Успели су Каталонци да стигну до изједначења (73:73) на пет и по минута до краја меча, отворивши последњу четвртину серијом 16:2. Баш тада је Монтеро поново почео да погађа и Валенсија је ношена његовом игром успела да оствари важан тријумф.
Поред Монтера и његових 29 поена, Серхио де Лареа и Камерон Тејлор су допринели са по 13, док је Бракстон Ки додао 12. У редовима Барселоне, Торнике Шенгелија је убацио 25 поена, а двоцифрени су још били само Дарио Бризуела са 13 и Јан Весели са 11 поена.
Валенсија би тако већ у наредном сусрету, заказаном за среду, могли да стигне до друге титуле првака Шпаније, а прве после девет година и сезоне 2016/17. Домаћин ће поново бити Барселона.