Нови тренер кошаркаша Црвене звезде Ибон Наваро обратио се први пут по ступању на дужност. Шпански стручњак је истакао да је захвалан на прилици да предводи београдске црвено-беле.
„Веома сам почаствован и захвалан што сам овде. За мене је велика прилика да будем део овако великог клуба, не само у Србији, већ и у Европи“, почео је Наваро за сајт клуба.
Некадашњи тренер Уникахе из Малаге има само лепе ствари да каже о новој средини.
„Све што сам видео је одлично. Организација је сјајна, људи су сјајни, сви покушавају да ми помогну да се што пре прилагодим. За сада имам само лепе речи о овом искуству“, рекао је Наваро.
Он је истакао је Звезда најбоље место за нови изазов.
„Постоје земље у којима је кошарка више од спорта. Није религија, али је нешто веома посебно. Србија је једна од њих. Свима је добро познато ривалство у истом граду између та два клуба. Гледате те утакмице на телевизији и кажете себи да мора бити невероватно бити тамо као навијач. Можете онда да замислите како је тренеру. Живети у месту где је кошарка више од спорта сигурно је велико искуство“, поручио је Наваро.