Кошаркаши Спартака у Лиги шампиона


Суботичани су право на учешће изборили након што су прошле сезоне освојили титулу шампиона Србије.

Како је саопштено, за учешће у новом издању Фиба Лиге шампиона пријављен је 61 клуб, док ће у групној фази наступити 32 екипе.

Директан пласман у групну фазу обезбедило је 30 клубова, међу којима је и Спартак, док ће се преостала два места попунити кроз квалификације у којима ће учествовати 24 тима.

Поред Спартака, место у групној фази обезбедили су Ритас, Хувентуд, Мурсија, Билбао, Уникаха, Алба, Бамберг, Бон, Јувентус Утена, Нантер, Шоле, Стразбур, АЕК Атина, Перистери, Трабзон, Галатасарај, Нимбурк, Пардубице, Цибона, Легија, Ређана, Варезе, Игокеа, Бнеи Херцлија, Хапоел Холон, Сабах, Сомбатхељ, Антверпен и Порто.

Квалификациони турнир за попуну последња два места биће одигран од 14. до 20. септембра, док је почетак нове сезоне Фиба Лиге шампиона заказан за 6. октобар.

Жреб за квалификације и групну фазу такмичења биће одржан 8. јула.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *