Ђоковић: Боље сам припремљен за Вимблдон, оно што Серена ради је епски


Новак Ђоковић, седмоструки шампион Вимблдона, налази се пред још једном приликом да испише историју тениса.

Освајањем титуле у Лондону стигао би до 25. гренд слем трофеја и постао апсолутни рекордер, пошто тренутно са Маргарет Корт дели прво место на вечној листи са по 24 највеће титуле.

Иако последњи гренд слем трофеј није освојио још од Ју-Ес опена 2023. године, српски тенисер истиче да се уочи Вимблдона осећа далеко боље него током напорне сезоне на шљаци, која је кулминирала Ролан Гаросом.

Осврнуо се и на исцрпљујуће мечеве у Паризу, који су оставили траг.

„Три меча која сам одиграо у Паризу трајала су скоро четири сата. На крају сам изгубио у пет сетова од момка који има 20 година. Знао сам да ће бити веома тешко, можда чак и превелик изазов за мене у овом тренутку, да без званичних мечева одмах заиграм на Ролан Гаросу. Управо то се и догодило. Али знао сам и да ћу после тога имати нешто више времена да се припремим за Вимблдон. Надам се да ћу овде одиграти добар турнир“, рекао је Ђоковић, алудирајући на физичку предност млађих ривала.

Новак је посебно говорио о повратку легендарне Серене Вилијамс на терен. Американка, која има 44 године, одлучила је да се после пензије и рођења другог детета поново врати професионалном тенису.

„Оно што она ради инспирише све. И то сам јој рекао. Увек сам јој се дивио, њеном путу, каријери, њеној причи. Венус такође. Родила је двоје деце, пропустила пар година и вратила се на турнир што тражи много труда и одрицања и то није само њено задовољство већ и задовољство свих нас да је поново гледамо на терену. Шта год да се догоди, она је инспирисала све нас и то сам јој такође рекао. Рекао бих да се тако осећају и милиони људи који воле тенис. Виђам је у теретани, тамо је више од мене. То нам говори да жели да ово прође на најбољи могући начин. Надам се да ће уживати много поштовања и да ће уживати у игри је рсве то заиста заслужује. Легендарна, историјска прича и каријера“, истакао је Ђоковић.

Новак је говорио и о утицају врућине на предстојећем гренд слему као битном фактору за играње мечева.

„Колико сам разумео, температура ће мало пасти наредне недеље када турнир почне. Али, да, ово је била врела недеља и тако нешто нисам осетио преко 20 година на Вимблдону. Да, има утицаја и на траву, таква је то површина. Свака промена температуре и временских услова утицаће на траву. Наравно, када је врело, она омекша и подлога омекша па лоптица мање одскаче. Подлога може да постане бржа када је овако топло. Али лоптице се понашају другачије. Када је веома вруће и влажно, оне постају веће и чупавије, што успорава игру. То ствара занимљиву ситуацију, јер су реакције лоптица и саме подлоге прилично различите. Што се тиче клизавости, трава је увек клизава. За сада сам, срећом, одиграо један егзибициони меч и неколико тренинг-сетова ове недеље, а ниједном се нисам оклизнуо нити пао на терен. Не знам да ли је то добар знак или значи да ме нешто чека следеће недеље. Видећемо. На трави увек морате да будете мало опрезнији него на другим подлогама када је у питању кретање.Надам се да ћемо имати пријатно време за игру, али и за публику, јер ни њима није пријатно да седе на 35 степени“, рекао је српски тенисер.

Уочи почетка Вимблдона Ђоковић је заједно са првим тенисером света тренирао на Централном терену.

Ђоковић ће на Вимблдону стартовати у понедељак од 18 часова, а противник ће му бити Кинез Јибинг Ву.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *