Фудбалери Србије играће сутра од 17 часова у Кернарфону против Италије у утакмици првог кола групе Б на Европском првенству.
„Веома је важно да се играчи прилагоде од прве утакмице на турниру. То говорим зато што много играча долази из предсезоне. Термин турнира, за мене као тренера, веома је чудан. Мислим да је боље да се турнири попут овог одржавају у првој недељи јуна. Имамо ситуацију где добар део играча долази право са одмора или из предсезоне, зато говорим да је јако важно да се играчи прилагоде и буду спремни за почетак турнира, како моји, тако и играчи других екипа. Наш тим спреман је за утакмице које предстоје, ићи ћемо меч по меч, али као селектору најважније ми је да момке видим спремне и здраве пред почетак шампионата“, рекао је Петрић на конференцији за медије.
Селектор Србије је прокоментарисао и колико је велики и значајан успех за свих седам репрезентација (које су се квалификовале, уз домаћина Велс) само пласман на завршни турнир.
„Имали смо квалитетну квалификациону групу, у којој смо играли против Енглеске, Португала и Пољске. Свака од тих екипа на различит начин показала је изузетан квалитет. Оно што смо успели у Португалу, успеле су и друге екипе које су обезбедиле пласман на завршни турнир у Велсу. Ниједна група није била лака, сада имамо осам екипа које су у ситуацији да се боре за трофеј. На нама тренерима је да их усмеравамо од утакмице до утакмице. Желимо да уживамо у игри, да играчи искористе прилику која им се нуди. За мене као тренера важно је да буду срећни, да покажу какав фудбал играмо и презентујемо се на најбољи могући начин“, навео је Петрић.
Он је истакао да очекује тежак меч против Италије.
„Италија је одличан тим, који има изузетно искуство на завршним турнирима. Међутим, и Србија има искуство, јер у прошлости наше генерације су освајале овај трофеј (2013), као и Светско првенство (2015). Утакмица је посебна, јер ће бити прва за нас на турниру. Већ наредна, биће другачија… Надам се да ће момци одиграти добру утакмицу и да ће момци показати да је пред њима лепа будућност“, рекао је Петрић.
У другој утакмици првог кола групе Б сутра од 21 час у Бангору играће Хрватска и Украјина.