ALONSOVA ČETA PROTIV DE ROSIJEVE JURI FINALE LIGE EVROPE I NASTAVAK LUDOG NIZA: Atalanta i Marsej u Italiji rešavaju sve!

Bajer Leverkuzen – Roma

21:00h

Atalanta – Olimpik Marsej

21:00h

PRE UTAKMICE

20:15 – Uz dve utakmice Lige Evrope, izveštavaćemo i sa dešavanja i u Pireju gde Olimpijakos dočekuje Aston Vilu u okviru polufinala Lige konferencija. Crveno-beli brane 4:2 sa prve utakmice, a goste iz Birmingema očekuje paklena atmosfera na stadionu „Jorgos Karaiskakis“.

20:00 – Utakmice počinju tačno za sat vremena, a uskoro će biti poznati i sastavi.

UVOD

Večeras nas očekuje revanš polufinala Lige Evrope, u najavi veoma uzbudljiv.

U prvom duelu, fudbaleri Bajer Leverkuzena savladali su Romu u gostima sa 2:0, dok su igrači Olimpika iz Marseja i Atalante odigrali nerešeno 1:1.

Četa Ćavija Alonsa nastavlja da živi ludi san o tripleti. Sezona iz snova u kojoj i dalje ne znaju za poraz može se nastaviti večeras kao što je i prošle nedelje na Olimpiku. Florijan Virc i Robert Andrih su u prvom meču bili junaci za „farmaceute“, postigavši golove u 28. i 73. minutu. Mladi nemački fudbaler je iskoristio grešku u odbrani Rika Karsdorpa da otvori rezultat, dok je Andrih zapečatio pobedu hirurški preciznim udarcem u drugom poluvremenu. Izgledala je veoma rutinski ova pobeda Leverkuzena koji izgleda nezaustavljivo, ali i četa Danijele De Rosija se pita.

Sa druge strane, na Velodromu, iako je Marsej bio blagi favorit, remijem su bili zadovoljniji igrači Atalante, koji večeras u Bergamu imaju priliku da pred svojim navijačima izbore prolaz dalje.

U prvom poluvremenu, napadač Atalante Đanluka Skamaka, koji se nalazi u neverovatnoj formi, postigao je gol za svoj tim u 11. minutu, nakon asistencije Kopmajnersa. Međutim, u 16. minutu Atalanta je doživela peh kada se povredio Kolašinac, a umesto njega ušao je Mario Pašalić. Domaćin je uspeo da izjednači preko Šansela Mbembe, uz asistenciju Kondogbije.

U drugom poluvremenu, Obamejang je propustio veliku priliku za preokret u 42. minutu, dok je Lukman propustio dobru šansu u 63. minutu. Saru je na drugoj strani poništen gol zbog ofsajda, a najviše uzbuđenja bilo je u 73. minutu kada je Onuahi sa ivice šesnaesterca zatresao prečku. Na kraju je ostalo samo 1:1, pa se sve rešava večeras u Italiji.