ANTIKOŠARKA U ARENI! Partizan i Real SLABI u NAPADU! Problemi sa faulovima NA OBE STRANE!

[ad_1]

KK Partizan – KK Real Madrid

10:10

Prva četvrtina:

10. minutSJAJNI ALEKSA! Finta nad Musom u reketu i konačno izjednačenje. Na drugoj strani, bosanski košarkaš ne uspeva da poenntira, ostalo je pet sekundi koje Edi Tavares ne koristi pametno.

9. minut – Poentira Jabusele, ali mu vraća Bruno iz ofanzivnog skoka na drugoj strani.

8. minut – Vrlo loši napadi na obe strane. Dobro Real zatvara Pantera, ali isto se može reći za tretman odbrane crno-belih prema „tornjevima“ Reala.

Kozer sapliće kapitena Partizana, a Kevin biva polovičan sa linije penala.

7. minut – Hoćemo li videti dvocifrene brojke do kraja četvrtine? Konačno, poentira Tavares sa visokog posta, a Jaramaz promašuje otvoren šut za tri.

6. minut – Loši napadi na obe strane, o čemu svedoči rezultat. Poarije je napravio faul pri pokušaju ofanzivnog skoka. Idemo na TV tajm-aut. Loš pokuušaj Kabokla za tri srećom ne rezultira kaznom.

5. minut – Kozer je precizan sa slobodnih bacanja. Na drugoj strani Panter ne pogađa daleku trojku. Real brzo poentira, a loptu prodaje Kaminski – novi napad za Real.

4. minut KAKAV PROMAŠAJ KABOKLA! Zicer nije uspeo da iskoristi Brazilac, a brzu kontru je Doužer morao da seče, što mu je drugi faul na meču. Amerikanac je vičan problemima sa ličnim greškama tako da ovo ne ohrabruje. Na liniju penala je poslao Poarijea, koji je oba puta bi precizan.

3. minut – Pokušaj Kaminskog za tri nije prošao, ali ofanzivnim skokom crno-beli dolaze do novog napada.

Kampaco pravi drugi faul, ovo može biti problem za Real.

Nije uspeo da iskoristi Partizan dodatnu priliku za napad, ali ni Madriđani ne uspevaju da povežu ofanzivne redove. Na drugoj strani, Panter koristi brzu tranziciju.

2. minut – Pogađa Kaminski za tri, sjajan šut otvara meč. Na drugoj strani, Kozer je neprecizan iz ugla. Kontru Partizana je faulom isekao Kampaco.

1. minut – Prvi napad imaće Partizan. Crno-beli ne uspevaju da poentiraju iz šuta Kamisnkog, srećom, Hezonja to ne kažnjava na drugoj strani.

Postave:

Partizan – Panter, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo

Real Madrid – Kampaco, Kozer, Hezonja, Dek, Poarije

Pre meča:

8.23 – Arena je krcata i spremna za osvetu.

20.12 – Pored Hezonje, ostali su dobili bučne zvižduke.

20.00 – Grobari su gromoglasnim aplauzom dočekali hrvatskog košarkaša Marija Hezonju.

Uvod:

Košarkaši Partizana će dočekati moćni Real Madrid u Areni od 20.30 časova, u okršaju 31. kola Evrolige. Crno-bele očekuje paklen posao protiv prvoplasirane ekipe najjačeg takmičenja Starog kontinenta, a eventualna pobeda bi mogla biti krucijalna, kako u borbi za plej-in, tako i u procesu podizanja samopouzdanja ekipe koja posrće u najbitnijem delu sezone.

Pi Džej Doužer i Fakundo Kampaco

Partizan je trenutno u lošoj formi. Iako je pobeda protiv Baskonije najavila bolje dane, skor u poslednjih sedam mečeva je izuzetno slabašan, tačnije tek 2-5 u Evroligi. Iako je njegov večerašnji protivnik glavni favorit za trofej pomenutog takmičenja, u poslednje vreme, „kraljevići“ su pokazali da nisu nepobedivi. O tome svedoči činjenica da na poslednjih pet utakmica imaju „tek“ tri pobede.

Olakšanje za Željka Obradovića je to što može da računa na sve igrače, sem Zeka Ledeja, koji je i dalje zaokupljen porodičnom tragedijom. Takođe, Partizanu na ruku informacija da stara garda „Los Blankosa“ neće moći da pomogne Čusu Mateu u Beogradu.

Republika

Prošlosezonski okršaj crno-belih i Reala

Naime, španski košarkaši Ćaćo Rodrigez, Serhio Ljulj i Rudi Fernandez propustiće „megdan“ sa crno-belima usled problema sa povredama.

U susret novom ljutom okršaju sa rivalom, koji je u kontroverznom plej-of susretu prošle sezone izbacio Partizan, govorio je najtrofejniji trener Evrope, popularni Žoc.

Željko Obradović

Imali smo trening u neuobičajenom terminu jer je jedini on bio slobdan. Gledali smo najbitnije stvari u vezi sa načinom na koji Real napada, ali i kako igra odbranu. Ušli smo u salu, dobro smo se istegli, o tome vode računa kondicioni treneri i to je najbitnije. Da bismo branili Real, potrebno je da igramo odbranu kao što smo je igrali protiv Baskonije u najvećem delu susreta. U napadu moramo da donosimo pametne odluke – bilo ih je dosta protiv Baskonije, ali je bilo i loših trenutaka

Pored Željka, oglasio se i stručnjak „Los Blankosa“, Čus Mateo, koji je govorio o iscrpnosti gustog rasporeda najjačeg evrpskog takmičenja.

Čus Mateo

To je raspored koji utiče na nas. Probaćemo da povratimo energiju. Imali smo tri utakmice u gostima, ova će biti četvrta. Uz mnogo putovanja i malo vremena za odmor, to je najvažnije. Trebaće nam sutra energije na veoma zahtevnom gostovanju, uz glasne navijače. Preostale četiri utakmice, biće borba protiv ekipa koje još uvek nisu ostvarile cilj postavljen u predsezoni i boriće se za njega do kraja. Biće veoma teška utakmica

Čus Mateo

Trenutno stanje na tabeli svedoči da je Real izraziti favorit. Madriđani su prvi sa učinkom od 24 pobede i tek šest poraza, dok crno-beli čuvaju željenu desetu poziciju sa skorom 14-16. Ipak, motiv osvete je veliki, a grobari će hukom sa trbina dati sve kako bi njihovi ljubimci izvidali stare rane.