Денвер убедљив против Кливленда, Јокић већ у трећој четвртини стигао до трипл-дабла

[ad_1]

Кошаркаши Денвер нагетса победили су на домаћем паркету екипу Кливленд кавалирса са убедљивих 130:101. Никола Јокић је био најефикаснији кошаркаш на мечу, а остварио је и нови трипл-дабл.

Нагетси победом остају у трци за прву позицију Западне конференције за коју се боре са екипама Минесоте и Оклахоме.

Крај меча, победа Денвера 130:101

44′ Денвер завршава утакмицу, у игри резервисти у оба тима – 120:92

Нагетси имају најбоље шутерско вече ове сезоне.

Екипа Мајка Мелоуна убацила је чак 19 тројки из 30 покушаја, од чега су 11 из 14 покушаја убацили Колдвел-Поуп и Реџи Џексон.

Нагетси су утакмицу одлучили у трећој четвртини, ритам је у последњој у потпуности опао.

38′ Реџи Џексон непогрешив ван линије за три поена

Искусни ветеран погодио је четири тројке из исто толико покушаја, Колдвел-Поуп је на пет погођених из осам покушаја.

Крај треће четвртине, Нагетси доминантни 101:78

Денвер је добио четвртину 36:21. Екипа Мајка Мелоуна шутирала је одлично како за три тако и за два поена.

Нагетси су убацили 18 од 27 шутева из игре, од чега чак седам од 10 за три поена.

Јокић је са 24 поена, 14 скокова и 13 асистенција већ сада остварио трипл-дабл.

33′ Денвер води 99:75

Игра Кливленда се у потпуности распала у трећем периоду, Денвер константно на високим процентима шута.

27′ Денвер серијом до плус 20 – 78:58

Нагетси су за два и по минута по почетку треће четвртине убацили три тројке, направили серију 13:2 и дошли на великих 20 поена предности против Кливленда.

Бикерстаф је затражио тајм-аут.

Полувреме, Денвер води 65:56

Денвер води после прва 24 минута игре. Екипа Мајка Мелоуна у предности је захваљујући добром шуту за три поена. Убацили су 10 од 15 тројки, највише Колдвел-Поуп и Портер Џуниор.

Поменути Колдвел-Поуп и Никола Јокић најефикаснији су са по 14 постигнутих поена.

Битно је да Денвер контролише скок како у одбрани тако и у нападу, па је то уз шут за три поена пресудно за предност домаћина.

Оно што је занимљиво је да Макс Штрус и Даријус Гарланд у екипи Кливленда нису упутили чак ниједан шут за три поена.

18′ Кливленд води 45:41

Игра се кош за кош, Кливленд одржава преедност са почетка четвртине, а Никола Јокић је тек сада ушао у игру.

15′ Кливленд преокренуо 34:33

Гости из Охаја су у серији 8:3, Мајк Мелоун је узео тајм-аут, а Никола Јокић ће се вероватни вратити у игру из које је изашао по завршетку првог периода.

Крај првог периода, Денвер води 30:26

Нагетси успевају да од половине деонице одржавају предност од два коша.

На паркету се не види већа разлика у игри два тима, али је екипа Мајка Мелоуна извела више слободних бацања.

7′ Денвер преокренуо – 18:16

Нагетси су ушли у серију. После пет узастопних поена које је постигао Мајкл Портер, Колдвел-Поуп са две тројке доноси преокрет Денверу.

Тренер Кливленда, Деј Би Дикерстаф принуђен је да игру прекине тајм-аутом.

4′ Кливленд боље отворио утакмицу – 11:6

Нагетси нису идеално отворили меч, неколико изгубљених лопти у нападу које су Кавалирси претворили у поене.

Кливленд ће напасти први.

Ускоро се очекује почетак меча

Денвер дефинитивно без Марија

За Нагетсе ће меч почети: Реџи Џексон, Кентејвјус Колдвел-Поуп, Мајкл Портер Џуниор, Ерон Гордон и Никола Јокић.

Кливленд се показао као тежак противник

Од последњих пет дуела, Денверу су припала три, али се Кливленд због свог састава показао као тежак противник Нагетсима, јер су сви мечеви у већем делу играни у егалу, а победник је обично одлучиван у последњој деоници, изузев у последњем дуелу, где је Кливленд контролисао меч од првог до последњег минута.

Победа битна и Кливленду

Екипа из Охаја је на изненађење многих трећа на Истоку, али је разлика између њега и шестопласиране Индијане само у три победе.

Кавалирси имају шансу да у неизвесној борби буду и други, па у Колорадо не долазе са белом заставицом.

Борба Денвера, Минесоте и Оклахоме

Све три екипе имају по 51 победу и боре се за прво место у Западној конференцији.

Свака победа је важна па се очекује јак интензитет на утакмицама које буду играли.

Плеј-оф је технички за ова три тима већ сада почео.