Два гола Ковачића за преокрет Ситија, Сака предводио Арсенал до победе над Саутемптоном

Манчестер сити је доминирао на утакмици са Фуламом, али није лако дошао до победе. Грађани су победом успели да сачувају другу позицију на табели и сада имају бод заостатка за Ливерпулом.

Фулам је повео поготком Переире у 26. минуту, али славље гостујућих навијача није дуго трајало јер је Ковачић поравнао већ у 32.

Само два минута по почетку другог полувремена Матео Ковачић је на асистенцију Бернарда Силве успео да потпуно преокрене.

У наставку меча Сити је наставио константно да прети голу Лена, а Немац је поново лопту из своје мреже вадио у 82. минуту.

Доку је ушао са лоптом у шеснаестерац, шутирао је, а голман Фулама није могао да одбрани.

У финишу меча, Муниз је код беле тачке лепо примио лопту Нелсона, окренуо се и пуном шутирао, а лопта је закачила Стоунса, променила путању и завршила у мрежи Едерсона.

Сака са две асистенције и голом погурао Арсенал до преокрета против Саутемптона

Тобџије су доминирале у игри од првог минута, али је Саутемптон успео да се одбрани у првом полувремену.

Гости су успели први да дођу до гола.

Арчер је у 55. минуту на асистенцију Фернандеса затресао мрежу коју чува Раја.

Славље гостију трајало је свега три минута јер је Хаверц у 58. на асистенциу Букаја Саке поравнао на 1:1.

Потпуни преокрет у 68. минуту поново после асистенције Букаја Саке доноси Габријел Мартинели.

Сака се и сам уписао у стрелце у 88. минуту када је поставио и коначних 3:1.

Осам голова на „Комјунитију“

Фудбалери Брентфорда победили су на домаћем терену екипу Вулвса са 5:3.

Чак шест погодака постигнуто је у првих пет минута.

Колинс је већ у другом минуту донео предност домаћој екипи, али је само два минута касније Куња поравнао на 1:1.

Мбеумо са беле тачке поново ставља Брентфорд у вођство у 20. минуту, али Ларсен већ у 26. доноси ново изједначење.

Норгард у 28. и Пинок у судијској надокнади првог дела доносе домаћину великих 4:2 на полувремену.

Мреже су мировале током скоро читавог другог дела, а онд аје Карваљо у 90. минуту повисио вођство Брентфорда на 5:2.

Коначних 5:3 поставио је Аит-Нури у трећем минуту надокнаде.