ENDIAJE „ZAKUCAVA“ ZVEZDINU TITULU! Crveno-beli opet vode protiv TSC!

FK CRVENA ZVEZDA – FK TSC 2:1 (0:0)

’55 Olajinka, ’75 Endiaje; ’60 Milosavljević

TOK MEČA

75. minut – Gooool! Šerif Endiaje zakucava loptu u mrežu Veljka Ilića!

60. minut – Evo ekspresnog odgovora TSC – Milosavljević postiže izjednačujući pogodak! Neoprezna je bila Zvezdina odbrana dozvolivši napadaču gostiju da iskosa uspe da postigne gol.

55. minut – Evo gola za Zvezdu – Piter Olajinka posle kornera glavom dovodi crveno-bele u prednost! Opet je udarac iz ugla napravio veliki problem odbrani gostiju, a sada je bio i koban po istu.

53. minut – Opet Zvezda preti posle kornera, Spajić je prebacio loptu tik preko prečke!

POČELO JE DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minut – Kakve dve prilike za Zvezdu u minutu! Hvang je oba puta bio u centru pažnje, prvo je asistirao Bukariju koji je iz izgledne pozicije šutirao u Ilića, da bi sam Korejac potom poslao „raketu“ sa velike udaljenosti u prečku!

35. minut – Velika šansa za Zvezdu! Bukari je gađao, Endiaje dokačio loptu, ali nedovoljno da uđe u gol.

29. minut – Svašta se izdešavalo u šesnaestercu TSC, a malo je falilo da Stamenić uputi opasan udarac ka golu Ilića.

Crvena zvezda – TSC

22. minut – Žestok pljusak je u Ljutice Bogdana, a mogao je domaći tim do prednosti. Rodić je centirao, ali Bukari nije uspeo da se snađe bolje posle rikošeta u petercu gostiju.

10. minut – Za sada se igra dosta čvrsto na obe strane, bez preteranih šansi.

POČEO JE MEČ

PRE UTAKMICE

18:50 – Partizan je poražen u Humskoj od Vojvodine, što znači da će Crvena zvezda obezbediti titulu prvaka Srbije ukoliko večeras savlada TSC!

18:05 – Evo i postava:

Crvena zvezda: Glazer – Mijailović, Dragović, Spajić, Rodić – Stamenić, Hvang, Kanga – Bukari, Olajinka, Šerif

TSC: Ilić, Antonić, Ćirković, Jovanović, Krstić, Milosavljević, Pantović, Pejić, Petrović, Đakovac, Đorđević

18:00 – Meč počinje za tačno sat vremena, a uskoro će biti poznate i postave.

UVOD

Fudbaleri Crvene zvezde dočekaće večeras (19.00) na Marakani ekipu TSC iz Bačke Topole u trećem kolu plej-ofa Superlige Srbije, odnosno 33. meču u ovoj sezoni u domaćem prvenstvu. Crveno-beli već danas teoretski mogu da i matematički obezbede šampionsku titulu, 35. po redu, pod uslovom da slave a Partizan kiksne u Humskoj protiv Vojvodine.

Upravo taj pogled ka Partizanu stavlja Zvezdu pred neobičnu dilemu. Naime, izabranici Vladana Milojevića će izgledno biti šampioni, ali i te kako mogu da utiču na borbu za drugo mesto koje vodi u zajedno sa njima u kvalifikacije za Ligu šampiona. Naime, Zvezda ima 81, Partizan 70 bodova, a TSC 66, pa bi u slučaju eventualne pobede na Marakani i kiksa crno-belih protiv Vojvodine danas od 16.55, tim iz Bačke Topole još više prišao izabranicima Alberta Nađa.

S druge strane, Zvezda piše istoriju svetskog fudbala, pa bi igranje na štetu PArtizana moglo biti kobno. Naime, crveno-beli su u seriji od 129. mečeva bez poraza na svom terenu u domaćem prvenstvu, pa protiv TSC imaju prilike da dodatno poprave svoj rekord za Ginisa.

Republika

Vladan Milojević

Takođe, na 173. večitom derbiju šef stručnog štaba našeg kluba Vladan Milojević je obeležio jubilarnu 200. utakmicu na klupi Crvene zvezde. Veliko priznanje i simbolična nagrada će iskusnom strategu crveno-belih biti uručena večeras.