ISTOPILA SE PREDNOST PARTIZANA! Aleksa „prodao“ tri lopte Olimpijakosu!

KK PARTIZAN – KK OLIMPIJAKOS 25:23

(22:17)

TOK MEČA

5. minut – Došli su do ofanzivnog skoka i gosti, međutim, Vilijams-Gosu je sviran faul u napadu.

4. minut – Avramović je još jednom izgubio loptu i dozvolio lake poene Vilijams-Gosu, Obradović je prinuđen da zove tajm-aut. Međutim, to nije urodilo plodom – Aleksa je poklonio još jednu loptu.

3. minut – Pogrešio je Avramović i izgubio loptu, ali se spetljao Vilijams-Gos i uradio isto. Kevin Panter je danas u elementu – pogađa još jedan šut! Smailagić je faulirao Rajta koji je pogodio jedno slobodno bacanje.

2. minut – Kaminski će prvi danas na liniju za slobodna bacanja. Bio je polovičan odatle. Moses Rajt je pogodio verovatno svoju prvu evroligašku trojku u karijeri protiv Partizana.

1. minut – Vilijams-Gos je izbio loptu Panteru, a dobar faul napravio je Ponjitka. Potpuno otvoren šut promašio je Larencakis, a identičnu stvar je uradio i Džejms Naneli.

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut – „Atomsku“ odbranu igra Partizan! Panter je „zaključao“ Kenana i naterao ga na još jednu izgubljenu loptu! Kaminski zakucava! Papanikolau je međutim ostao usamljen i pogodio za dva, a za kraj deonice je nažalost Vilijams-Gos bio na ziceru posle promašene otvorene trojke Doužera. Nikako Partizan da nauči da zatvori svoj koš kada ističe četvrtina…

9. minut – Razigrao se Partizan, Panter pogađa za +7 sa poludistance. Međutim, evo poena i Pirejaca – Fal je zakucao. Međutim, kapiten Kevin još jednom precizan za dva!

8. minut – Evo ga Frenk Kaminski sa trojkom! Sumnjiv faul odbrane dosuđen je Ponjitki, što je izuzetno razbesnelo Arenu i Obradovića koji je opomenut. Odličnu odbranu igra Partizan, Olimpijakos promašuje još jedan težak šut.

7. minut – Partizan je na 6-0 u ofanzivnim skokovima! Doužer to koristi i pogađa za dva. Šteta, Kaboklo je napravio naivan faul u napadu. Kenan je sam sebi iskreirao na isteku trećeg minuta i pogodio zicer pored Pantera.

6. minut – Oli ne koristi još jedan napad, ali Ponjitka je promašio trojku. Ne služi šut za tri najbolje goste na startu, Piters je još jednom promašio. Doužer je pametno izborio faul.

Partizan – Olimpijakos

5. minut – Odlično funkcioniše ofanzivni skok Partizana. Kaboklo je uhvatio promašaj Doužera, a Panter poentirao. Sudije puštaju da se igra nešto čvršće, što nailazi na negodovanje kod publike. Odlična kombinacija domaćih – Kaboklo zakucava!

4. minut – Kenan je izgubio loptu, igra se izuzetno dinamično na startu. Barcokas je već zatražio čelendž na savet Amerikanca. Nakon dugog gledanja snimka, arbitri su doneli odluku da lopta ostane za crno-bele. Doužer je „prodao“ loptu u napadu, a Pirejci su u poslednjim trenucima u napadu preko Pitersa realizovali 2+1.

3. minut – Ponjitka je na ziceru, ali grešku u odbrani Partizana koristi Kenan i pakuje trojku. Doužer je promašio trojku, a Partizan je tek nakon trećeg ofanzivnog skoka poentirao preko Kabokla!

2. minut – Piters je promašio još jednu trojku za goste. Panter je učinio isto, a ni posle ofanzivnog skoka Kaminskog nije bilo poena za crno-bele. Međutim, uprkos odličnoj odbrani domaćih Papanikolau je teškim šutem za tri poravnao rezultat.

1. minut – Odlična energija i sjajna odbrana Pantera na početku. Usledio je promašaj gostiju na šutu za tri, a potom je Kaboklo RASPALIO atmosferu pogotkom van linije 6,75!

POČEO JE MEČ

PRE UTAKMICE

20:30 – Pre meča organizovan je minut ćutanja u čast poginulima u terorističkom napadu u Moskvi.

20:15 – U Areni su mnoge poznate ličnosti. Od sveta košarke, do glume, muzike… Najveće ovacije dobio je Toni Kukoč koji večeras bodri crno-bele, trebalo bi u društvu Dina Rađe. Tu je i Dragan Bjelogrlić…

Republika

Toni Kukoč u Areni

20:00 – Srpski reprezentativac Nikola Milutinov, iako trenutno van stroja zbog povrede, odlučio je da poseti Beograd i prisustvuje utakmici između Partizana i njegovog kluba Olimpijakosa.

19:35 – Ovako izgledaju sastavi obe ekipe, nema Ognjena Jaramaza:

Partizan: Smit, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo

Olimpijakos: Vokap, Vilijams-Gos, Rajt, Kenan, Larencakis, Fol, Papanikolau, Brazdeikis, Piters, Petrušev, Sikma, Mekisik

19:15 – Arena je već dobro popunjena. Najnovije informacije su da Zek Ledej neće pomoći ekipi večeras definitivno.

UVOD

Košarkaši Partizana igraju večeras od 20 časova i 30 minuta jedan od ključnih mečeva koji može odrediti celu sezonu protiv Olimpijakosa u Areni. Ogroman je ulog za obe ekipe – crno-beli se „rvaju“ sa još tri rivala na deobi poslednje pozicije koja vodi u plej-in Evrolige, dok Pirejci žele da uđu među prva četiri tima.

Iako je bilo planirano da se u ekipu vrati Zek Ledej, na jučerašnjoj konferenciji za medije trener crno-belih Željko Obradović rekao je da ne zna šta je sa njim, te da misli da ima problema sa letovima.

– Nisam ga ni ja video. Bio je obavešten da treba juče ujutru da dođe na trening, nije došao, a mislim da ima problema sa letovima, ali pravo da vam kažem, to je pitanje o kojem se bave drugi ljudi iz kluba, rekao je Obradović na konferenciji za medije.

Republika

Željko Obradović

Obradović se takođe osvrnuo i na predstojećeg rivala.

Imamo to iskustvo iz prvog meča sa njima, to iskustvo treba da nam pomogne kako treba da igramo sa njima. Ekipa koja je napravljena za najveće domete, imaju prepoznatljiv način igre za vreme koliko je Jorgos Barcokas trener. Očekuje nas posao da čitamo njihovu odbranu, biće dosta preuzimanja, protoka lopte u napadu, oni su tim koji igra veoma strpljivo i dosta toga se odigrava u samoj završnici napada, imaju izuzetnu realizaciju poslednjih napada, moraćemo da igramo odbranu 24 sekunde, jer u tome je ključ utakmice – rekao je Žoc na konferenciji za medije.