Ларкин предводио Ефес до победе над Миланом, Жалгирис бољи од Панатинаикоса

Ефес је овом победом дошао до десетог тријумфа у сезони и на тај начин се изједначио са данашњим противником.

Након изједначене прве деонице, Олимпија је на полувремену имала предност од девет поена. Међутим, у трећој четвртини Ефес је постигао 30 поена, док су гости успели да убаце само седам. Турски клуб је до краја успео да сачува вођство и одржи какву-такву шансу за пласман у плеј ин.

Шејн Ларкин је постигао 19 поена, а пратио га је Тибор Плајс са 17. У редовима екипе из Милана истакао се Шевон Шилдс са 17 постигнутих поена.

Ефес у наредном колу дочекује Макаби, док ће Олимпија на свом терену угостити Реал Мадрид.

Жалгирис изненадио екипу Панатинаикоса

Жалгирис је победом против Панатинаикоса уписао трећи везани тријумф, а други у Евролиги.

После прве уједначене четвртине која је завршена резултатом 25:25, домаћи тим је у другој успео да преузме иницијативу и да на полувреме оде са шест поена предности.

Жалгирис је стечену предност успео да одржава током треће деонице иако су гости неколико пута прилазили на посед заостатка.

Панатинаикос у последњем пероиду није успео да организује нападе, изгубили су седам лопти, а самим тим и шансу да се врате у меч.

У победничком тиму Еванс је убацио 24 поена, Григонис 15, Бирутис 12, а Улановас и Шмитс по 10.

Код гостију Кендрик Нан постигао је 26 поена, Лесор је допринео са 15.