Парма надиграла Милан на дебију Страхиње Павловића

Гостујући тим из Милана ни у првом колу против Торина није играо најбоље, али су бар сачували бод.

Тренер Паоло Фонсека је изменама покушао да пробуди напад, а шансу на позицији нападача добио је Окафор, док је Лука Јовић, после слабе партије против Торина остао на клупи.

Ипак није то дало резултата, а Парма је сјајно почела меч и повела већ у другом минуту када је Денис Ман био бржи од Теа Ернандеза и послао лопту у мрежу за 1:0 са колико се отишло на полувреме.

Гости се ипак нису предавали и успевају да дођу до изједначења у 66. минуту голом Кристијана Пулишића.

Само десетак минута касније Парма је успела да обезбеди победу после контранапада у коме је Алкмвист одигао одличан пас за Матеа Кансилијерија који је био прецизан за коначних 2:1 и пласман Парме на врх табеле међу тимове са четији бода из два кола.

У другој утакмици играној у исто време Удинезе је такође као домаћин славио са  2:1 (1:0) и био бољи од Лација. Домаћи су повели 2:0 головима Лоренца Луке (7. минут) и Товена (50. минут) да би Исаксен (90+5) у самој завршници тек ублажио пораз гостију.