SFEROPULOS OTKRIO ŠTA JE NEDOSTAJALO ZVEZDI: Kasnili smo sa nekim odlukama…

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na domaćem terenu od Barselone u 25. kolu Evrolige rezultatom 85:76 (17:18, 15:27, 19:19, 25:21).

Nisu imali igrači Zvezde odgovora na raspucanu Barsu. Stekli su prednost u drugoj deonici Katalonci koju nisu ispuštali sve do samog kraja, a užasan šut za tri (6/27) koštao je izabranike Janisa Sferopulosa, jer taman kada bi se navijači podigli, usledio bi promašaj, uglavnom sa distance. Crveno-beli su se u poslednjoj četvrtini „vrteli“ oko jednocifrenog minusa, na koji su konačno došli tek dva i po minuta pre kraja, što je bilo prekasno. Smart je prvu trojku pogodio kada je sve bilo gotovo, baš kao i Nedović.

Janis Sferopulos je nakon meča otkrio šta je nedostajalo da bi igra izgledala bolje.

Nedostajala nam je odbrana, nije bila dovoljna. Kasnili smo sa odlukama u napadu. Nismo imali agresivne i brze opcije u napadu. Da smo pogodili neke šuteve utakmica je mogla da bude drugačija, rekao je grčki strateg.

Najefikasniji akter meča je na kraju bio Nemanja Nedović sa 21 poenom, dok je pomenuti Dario Brizuela sa 20 bio najzaslužniji za pobedu gostiju.

Zvezda ovim porazom gubi gotovo sigurno šanse za plej-of, s obzirom na to da joj 10. pozicija, na kojoj je Makabi, izmiče za tri pobede. Naredni meč crveno-beli u Evroligi igraju protiv Žalgirisa devetog februara.