SPOR POČETAK ZA OBA TIMA: ROVOVSKA borba na startu između ZVEZDE i Barselone!

KK CRVENA ZVEZDA – KK BARSELONA 10:17

8. minut – Fenomenalna asistencija Jaga za Bolomboja na isteku napada, „alej-up“! Prvi put je na terenu Miloš Teodosić. Jokubaitis je uspeo da se provuče i poentira pored Bolomboja. Teodosić nije uspeo takođe da poentira za tri, a to kažnjava sa druge strane Parker pogotkom za dva.

7. minut – Odlična odbrana crveno-belih, ali je posed ostao za goste. Ipak nije trojku uspeo da pogodi Džabari Parker. Nedović se spletkao i izgubio loptu u napadu, da bi Barsa to lako kaznila u kontri.

6. minut – Bolomboj je uhvatio promašaj i izborio se za poene, ali je Veseli iskoristio mis-meč sa Nedovićem i uzvratio. Bolomboj je uhvatio promašaj Nedovića i ostavio samog Davidovca na šutu za tri, ali je ovaj to promašio.

Zvezda – Barselona

5. minut – Bolomboj je uspeo da se izvuče iz nemoguće pozicije i izbori dva slobodna bacanja, a potom i da ih realizuje. Laprovitola je ostao sam na šutu za tri i to je iskoristio. Na drugoj strani je karakterističnim flouterom poentirao Gedraitis. Laprovitola je promašio trojku, a isto je učinio Davidovac na drugoj strani.

4. minut – Bezidejni napadi Zvezde – Jago je promašio težak šut za tri, da bi potom Satorantski potom iz nešto lakše pozicije isto uradio.

3. minut – Bolomboj je promašio zicer nakon što je Kalinić bacio loptu u aut. Na isteku ovog minuta je Veseli ipak zakucao na dodavanje srpskog reprezentativca.

2. minut – Lazić je promašio otvorenu trojku, ali je lopta ostala u posedu Zvezde. Gedraitis je potom takođe uradio isto. Odlično su potom odigrali odbranu domaći, da bi Jago dos Santos konačno postigao prve poene za Zvezdu posle odličnog prodora.

1. minut – Jago je pogrešio, a sa druge strane Parker poentirao za dva. Gedraitis je potom pogrešio u napadu, da bi Satorantski pogodio iz okreta za sa poludistance.

Startne petorke:

Crvena zvezda: Jago, Lazić, Davidovac, Gedraitis, Bolomboj.

Barselona: Parker, Veseli, Kalinić, Laprovitola, Satorantski.

POČEO JE MEČ

PRE UTAKMICE:

19:55 – Utakmica počinje za pet minuta. Ekipe su predstavljene i sve je spremno za spektakl u Areni. Izvanrednu koreografiju su spremile Delije.

19:47 – Specijalni gost bodri crveno-bele. Tu je Darko Miličić sa svojim sinom.

Darko Miličić

19:39 – Jago dos Santos pokazao je još jednom zašto ga navijači vole, pošto je na zagrevanje izašao u patikama sa Zvezdinim simbolom.

Jagove patike

19:25 – Arena je potpuno rasprodata. Očekuje se spektakl, a spremna je i koreografija.

19:00 – Svi igrači Crvene zvezde konkurišu za ovaj meč koji počinje za sat vremena.

UVOD:

Košarkaši Crvene zvezde od 20 časova dočekuju Barselonu u okviru utakmice 25. kola Evrolige.

Izabranici Janisa Sferopulosa u ovaj meč ulaze znatno motivisani, pošto su vezali dve važne pobede, najpre u večitom derbiju AdmiralBet ABA lige protiv Partizana, a potom i deklasirali Valensiju u prethodnoj 24. rundi rezultatom 82:64.

Zato je i poraslo samopouzdanje u taboru srpskog šampiona, dok grčki trener pred ovaj duel spušta loptu na zemlju:

Spremamo se za meč protiv protiv Barselone, oni su veoma dobar tim, biće veoma teško za nas. Svima je teško protiv njih, znamo koliko su oni kvalitetni. Ali, neće biti lako ni njima, potrudićemo se da budemo što teži protivnik. Kako? Želimo da budemo što agresivniji, da se borimo za svaku loptu, da budemo pametni u napadu i da igramo na naš prepoznatljiv način, način na koji mi želimo da igramo, to je ključ – rekao je Janis Sferopulos u najavi beogradskog spektakla.

Kada je u pitanju gostujući tim, Barsa nije znala za trijumf dva kola za redom, kada je poražena od Armanija i Anafolu Efesa, da bi zatim u prvom duelu ovonedeljnog duplog kola „razmontirala“ Virtus sa 84:57. Porazi u Istanbulu i Milanu znače da crveno-beli mogu i te kako tražiti svoju šansu na večerašnjem meču u grotlu Arene. Na poslednjem međusobnom okršaju na istom mestu crveno-beli su 2016. slavili sa 76:65 uz jedan legendaran momenat sa početka.

Uživo prenos je obezbeđen na kanalu Sport klub 3.