Баскет њуз: Евролига још следеће сезоне са 20 клубова, од сезоне 2027/28 са 24


Како тврди тај портал, остало је само да челници Евролиге формално потврде прелазак Монака у Еврокуп због финансијске кризе у клубу и именовање Бешикташа као наследника „кнежева“ у наредној сезони.

Бешикташ је поражени финалиста Еврокупа, али је Бурж одустао до прилике да заигра Евролигу. То значи да ће уз Бешикташ и београдске клубове Партизан и Црвену звезду учесници Евролиге наредне сезоне бити Ефес, Асвел, Басконија, Дубаи, Олимпија Милано, Барселона, Бајерн, Фенербахче, Хапоел Тел Авив, Макаби Тел Авив, Олимпијакос, Панатинаикос, Париз, Реал, Валенсија, Виртус и Жалгирис.

Даље се истиче да Евролига од сезоне 2027/28 планира проширење на 24 клуба и поделу на конференције, али ће списак учесника зависити од евентуалног повратка Монака, прикључивања Абу Дабија и од потенцијалног повратка руских клубова у такмичење, уколико се у скорије време оконча војни сукоб у Украјини.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *