Репрезентација Србије и Црне Горе играла је меч другог кола на Мундијалу у Немачкој 16. јуна 2006. године и доживела један од најтежих пораза у историји, изгубивши од Аргентине 6:0.
Просто је невероватно да Меси и данас игра. Сећам се меча са горким укусом. Нисмо се славно приказали, била су велика очекивања. Меси је искористио шансу, а од њега се већ тада, као младог и перспективног играча очекивало да замени Марадону. Он је тада мењао тада јако доброг играча – Рикелмеа и да не заборавимо, Меси тада није носио број 10″, навео је Гавранчић у Јутарњем програму РТС-а.
Гавранчић је изнео низ похвала на рачун аргентинског аса.
„О Месију причати данас је излишно у погледу да ли је добар или није. Он је један од најбољих фудбалера. Тада ми је било интересантно ерупција аплауза, очекивања аргентинских навијача. Свакако, он је изнео притисак. То није лако са 19 година. Он је оправдао очекивања“, додао је некадашњи репрезентативац.
Олисе је фудбалска уметност
Гавранчић је говори о организацији и утакмицама на овогодишњем Светском првенство, и том приликом рекао да је у време када је био активан играч акценат био на одбрани.
„Овакав начин организовања првенства, играња на једном високом нивоу, чак ево да организатори су оправдали очекивања. Уживам заиста гледајући Светско првенство и, да кажем, некако ми је жао што нисам то доживео, јер у неко наше време, доста је био акценат на на одбрани“, додао је Гавранчић.
Некадашњи репрезентативац Србије рекао је да су Енглеска и Француска биле најконкретније екипе у досадашњем делу турнира.
„Енглеска и Француска, то су јако квалитетне репрезентације, можда и кандидати за освајање Светског првенства. Лепо је гледати. Иако сам играо као био одбрамбени играч, Олисе, да не претерујем, мени је то фудбалска уметност, креација покрета. Ето, то је мени оно што се свиђа“, навео је Гавранчић.
Разговор са Гораном Гавранчићем погледајте на почетку текста.