Први пут још од 1934, када су у Италији постали прва афричка селекција која се појавила на Мундијалу, Египћани ће играти нокаут фазу Светског првенства.
Пре 92 године групна фаза по формату такмичења није ни постојала, па је пласман у шеснаестину финала највећи успех у историји египатског фудбала.
„Фараони“ ће дуго памтити и препричавати дуел са Иранцима у Сијетлу и невероватно драматичну завршнице у којој је Иран био на свега неколико центиметара од победе.
На крају, уз много среће и малу помоћ судијске екипе из ВАР собе, бод је био довољан Египћанима за велико славље, док су Иранци у сузама напустили терен.
Египћани су ремијем освојили свој пети бод, али имају лошију гол-разлику од Белгијанаца, па ће у шеснаестину финала као други на табели. Противник ће им бити Аустралија.
Ускоро опширније…
Треће коло групе Г
27. јун: Нови Зеланд – Белгија 1:5 (Ванкувер)
27. јун: Египат – Иран 1:1 (Сијетл)