Изабраници Георгеа Крецуа узели су један бод против екипе која је уз САД једина непоражена у досадашњем току такмичења.
„Орлови“ су се домогли јединог освојеног сета на мечу тако што су искористили пад игре Јапана при сигурнијем вођству 2:0. Јапапнци су сигурно, без велике неизвености, узимали своје сетове.
Вељко Машуловић са 16 и Лазар Мариновић са 13 поена су били најефикаснији код Србије.
Такаши Ран је предњачио код Јапана са 22 поена.
Српски одбојкаши су на скору 3-2, а Јапанци без пораза у пет дуела.
Наредни дуели Србије су против Кубе (26. јун, 20.30), Француске (27. јун, 20.30) и САД (28. јун, 20.30).
Током треће недеље Београд ће бити један од домаћина Лиге нација.
Српски одбојкаши ће пред својим навијачима у „Београдској арени“ дочекати Турску (15. јул, 20.00), Украјину (16. јул, 20.00), Немачку (18. јул, 20.00) и Словенију (19. јул, 20.00).
Одбојкаши Србије током интерконтиненталног дела такмичења неће играти против Италије, Пољске, Ирана, Канаде и Кине.